BENİ YÖNLENDİREN RENKLER

.

A NOTE FOR YOU

Welcome to my blog. Here, You will find my oil paintings, acyrilic paintings on wood/fabrics, necklaces-earrings-bracelets. Crochet, decoupage, embroidery, cross stitches, some interesting and colourful pictures are going to draw your attention. Please, let me say to thank you to give me the soul of share with you. Enjoy it! Please feel free!........................................................................................BİR TIK DA BU ADRESLERE .........................................................................
* * * * * * * * * http://mayri-hayriyenin-emailleri.blogspot.com * * * * * *http://babanneninelemekleri.blogspot.com/* * * * * * * * *

4 Aralık 2009 Cuma

ANNEMİN BANA YAPTIĞI EL İŞLERİ -3Annemin bana en son yaptığı şey aşağıda resmini verdiğim masa, sehpa, fiskos ve ayna önüne şömentabla örtüleri.


Yazın bana geldiğinde günlük kullandığım örtüleri görüp hala bunları mı kulanıyorsun kaldır başka şey ört diyen anneme sanki başka bir şey yokmuş gibi yap yenilerini de bunları kaldırayım demiştim.

Oda ev ödevini unutmamış yenileri yapmış. Bayram öncesi kargo ile gönderdi. Bende bayramlık olarak serdim.

Kim dantelleri serecek de sonra onları yıkayıp ütüleyecek.

Üff ki üff...

Onları gelinime saklıyorum. O uğraşsın. Tabi benden alıp çöpe atmazsa o zaman da.....

Neyse efendim .... Kumaşın üstündeki turuncu rengi çiçeklerin ortasına inci yarım milim dışına da kırık boru boncuklar işlemiş.

Bu masa sehpa örtülerinin kumaşını Kadıköy Salıpazarından veya Üsküdar Cuma pazarından uygun fiyatlarla alıyor. Aldığı parçanın büyüklüğüne göre çeşitli örtüler hazırlıyor. Kendinden desenleri olan kumaşın üstüne uygun renkteki boncuklarla çeşitli işlemeler yapıyor. Kenarlarına da uygun renk ve ebatta hazır dantellerden alıp dikiyor. Gideceği bir yere hediye götürmesi gerektiğinde eline hazır geliyor bu yaptıkları.

Annemin bana yaptığı kumaş boyama, patchwork, ahşap boyama ve alüminyum folyo dan örnekleri daha önce burada ve burada vermiştim.

Annemden haberler bu kadar.....

Sağlıcakla kalın....

<:))6 YORUM:
herşeyden azıcık dedi ki...

Maşallah annemize ben anneme boncuk işle desem ayağımdan vurur herhalde beni:)) Çok çok güzeller ellerine sağlık tabiki annemizin bu arada.

D e s e o dedi ki...

Günaydın arkadaşım
annen çok zevkli.. hepsi birbirinden güzel ve zarif.. güle güle kullan..

MAYRI dedi ki...

Merhaba herşeyden azıcık
Teşekkür ederim güzel yorum ve temennilerine.
Sevgilerimle

<:))

MAYRI dedi ki...

Merhaba Deseo
Annem zevklidir gerçekten.
Teşekkür derim.
Esen kal

<:))

Serpil dedi ki...

Babaannemiz gerçekten çok becerikli, çok güzel şeyler üretiyor, bayramda bana da tek tek gösterdi, ellerine sağlık...Bu güzelliklerin değerini bilip de kullananlar olur inşallah diyorum...

MAYRI dedi ki...

Merhaba Serpil
Evet annemin güzel işleri var. Dediğin gibi değerini bilipte kullananlar olur inşallah.
<:))

2 yorum:

Adsız dedi ki...

merhaba ,
çok güzel başarılar ve eglenceler dilerim.alev eraslan

MAYRI dedi ki...

Merhaba Alev
Teşekkür ederim.
Bu arada hoş geldin.
Yolculuk nasıl geçti.
Ayrılmak zor olmuştur arkadaşlarından.
İyi geceler.
<:))